Download New

活用形 לְהִיקָּלוֹת ヘブライ語の動詞活用

X
活用する

グループ ニフアル

Verbs in binyan nif’al begin with נ- in the past and present tenses. They often have a passive meaning, e.g. נשבר 'broken', נכתב 'written', נבדק 'checked'. However there are some nif’al verbs with active meanings like נכנס 'enter', נהנה 'enjoy'.

広告

Present

  • אני/אתה/הואנִקְלֶה
    ani/ata/hunikle
  • אני/את/היאנִקְלֵית
    ani/at/hiniklet
  • אנחנו/אתם/הןנִקְלִים
    anakhnu/atem/henniklim
  • נחנו/אתן/הןנִקְלוֹת
    נחנו/aten/henniklot

Past

  • אנינִקְלִיתִי/נִקְלֵיתִי
    aninikliti/nikleti
  • אתהנִקְלִיתָ/נִקְלֵיתָ
    ataniklita/nikleta
  • אתנִקְלֵית/נִקְלִית
    atniklet/niklit
  • הואנִקְלָה
    hunikla
  • היאנִקְלְתָה
    hinikleta
  • אנחנונִקְלִינוּ/נִקְלֵינוּ
    anakhnuniklinu/niklenu
  • אתםנִקְלֵיתֶם/נִקְלִיתֶם
    atemnikletem/niklitem
  • אתןנִקְלֵיתֶן/נִקְלִיתֶן
    atennikleten/nikliten
  • הםנִקְלוּ
    hemniklu
  • הןנִקְלוּ
    henniklu

Future

  • אניאִיקָּלֶה/אֶקָּלֶה/אִקָּלֶה
    aniikale/ekale/ikale
  • אתהתִּיקָּלֶה/תִּקָּלֶה
    atatikale/tikale
  • אתתִּיקָּלִי/תִּקָּלִי
    attikali/tikali
  • הואיִיקָּלֶה/יִקָּלֶה
    huyikale/yikale
  • היאתִּיקָּלֶה/תִּקָּלֶה
    hitikale/tikale
  • אנחנונִיקָּלֶה/נִקָּלֶה
    anakhnunikale/nikale
  • אתםתִּיקָּלוּ/תִּקָּלוּ
    atemtikalu/tikalu
  • אתןתִּיקָּלוּ/תִּיקָּלֶינָה/תִּקָּלוּ/תִּקָּלֶינָה
    atentikalu/tikaleyna/tikalu/tikaleyna
  • הםיִיקָּלוּ/יִקָּלוּ
    hemyikalu/yikalu
  • הןתִּיקָּלֶינָה/יִיקָּלוּ/יִקָּלוּ/תִּקָּלֶינָה
    hentikaleyna/yikalu/yikalu/tikaleyna

Imperative

  • אתההִיקָּלֵה/הִקָּלֵה
    atahikale/hikale
  • אתהִיקָּלִי/הִקָּלִי
    athikali/hikali
  • אתםהִיקָּלוּ/הִקָּלוּ
    atemhikalu/hikalu
  • אתןהִיקָּלֶינָה/הִיקָּלוּ/הִקָּלֶינָה/הִקָּלוּ
    atenhikaleyna/hikalu/hikaleyna/hikalu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהִיקָּלוֹת/לְהִקָּלוֹת
      lehikalot/lehikalot
    広告
    לְהִיקָּלוֹת 動詞の時制、法、人称と動詞活用
    文脈によって左右される翻訳、“לְהִיקָּלוֹת” 日常会話の用例から意味を調べる
    ヘブライ語、同じ動詞 : לְהִידָּמוֹת, לְהִיכָּבוֹת, לְהִיבָּנוֹת
    広告