活用形 לְהַבְהִיק ヘブライ語の動詞活用

X
活用する

グループ ヒフイル

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

広告

Present

  • אני/אתה/הואמַבְהִיק
    ani/ata/humavhik
  • אני/את/היאמַבְהִיקָה
    ani/at/himavhika
  • אנחנו/אתם/הןמַבְהִיקִים
    anakhnu/atem/henmavhikim
  • נחנו/אתן/הןמַבְהִיקוֹת
    נחנו/aten/henmavhikot

Past

  • אניהִבְהַקְתִּי
    anihivhakti
  • אתההִבְהַקְתָּ
    atahivhakta
  • אתהִבְהַקְתְּ
    athivhakt
  • הואהִבְהִיק
    huhivhik
  • היאהִבְהִיקָה
    hihivhika
  • אנחנוהִבְהַקְנוּ
    anakhnuhivhaknu
  • אתםהִבְהַקְתֶּם
    atemhivhaktem
  • אתןהִבְהַקְתֶּן
    atenhivhakten
  • הםהִבְהִיקוּ
    hemhivhiku
  • הןהִבְהִיקוּ
    henhivhiku

Future

  • אניאַבְהִיק
    aniavhik
  • אתהתַּבְהִיק
    atatavhik
  • אתתַּבְהִיקִי
    attavhiki
  • הואיַבְהִיק
    huyavhik
  • היאתַּבְהִיק
    hitavhik
  • אנחנונַבְהִיק
    anakhnunavhik
  • אתםתַּבְהִיקוּ
    atemtavhiku
  • אתןתַּבְהִיקוּ/תַּבְהֵקְנָה
    atentavhiku/tavhekna
  • הםיַבְהִיקוּ
    hemyavhiku
  • הןתַּבְהֵקְנָה/יַבְהִיקוּ
    hentavhekna/yavhiku

Imperative

  • אתההַבְהֵק
    atahavhek
  • אתהַבְהִיקִי
    athavhiki
  • אתםהַבְהִיקוּ
    atemhavhiku
  • אתןהַבְהֵקְנָה/הַבְהִיקוּ
    atenhavhekna/havhiku

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַבְהִיק
      lehavhik
    広告
    לְהַבְהִיק 動詞の時制、法、人称と動詞活用
    文脈によって左右される翻訳、“לְהַבְהִיק” 日常会話の用例から意味を調べる
    ヘブライ語、同じ動詞 : לְהַזְרִים, לְהַפְגִּישׁ, לְהַפְסִיק
    広告