活用形 לְהַדִּיד ヘブライ語の動詞活用

X
活用する

グループ ヒフイル

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

広告

Present

  • אני/אתה/הואמַדִּיד
    ani/ata/humadid
  • אני/את/היאמַדִּידָה
    ani/at/himadida
  • אנחנו/אתם/הןמַדִּידִים
    anakhnu/atem/henmadidim
  • נחנו/אתן/הןמַדִּידוֹת
    נחנו/aten/henmadidot

Past

  • אניהִדַּדְתִּי
    anihidadti
  • אתההִדַּדְתָּ
    atahidadta
  • אתהִדַּדְתְּ
    athidadet
  • הואהִדִּיד
    huhidid
  • היאהִדִּידָה
    hihidida
  • אנחנוהִדַּדְנוּ
    anakhnuhidadnu
  • אתםהִדַּדְתֶּם
    atemhidadtem
  • אתןהִדַּדְתֶּן
    atenhidadten
  • הםהִדִּידוּ
    hemhididu
  • הןהִדִּידוּ
    henhididu

Future

  • אניאַדִּיד
    aniadid
  • אתהתַּדִּיד
    atatadid
  • אתתַּדִּידִי
    attadidi
  • הואיַדִּיד
    huyadid
  • היאתַּדִּיד
    hitadid
  • אנחנונַדִּיד
    anakhnunadid
  • אתםתַּדִּידוּ
    atemtadidu
  • אתןתַּדִּידוּ/תַּדֵּדְנָה
    atentadidu/tadedna
  • הםיַדִּידוּ
    hemyadidu
  • הןיַדִּידוּ/תַּדֵּדְנָה
    henyadidu/tadedna

Imperative

  • אתההַדֵּד
    atahaded
  • אתהַדִּידִי
    athadidi
  • אתםהַדִּידוּ
    atemhadidu
  • אתןהַדִּידוּ/הַדֵּדְנָה
    atenhadidu/hadedna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַדִּיד
      lehadid
    広告
    לְהַדִּיד 動詞の時制、法、人称と動詞活用
    文脈によって左右される翻訳、“לְהַדִּיד” 日常会話の用例から意味を調べる
    ヘブライ語、同じ動詞 : לְהַקִּיף, לְהַקִּישׁ, לְהַסִּיג
    広告