Download New

活用形 לְהַצְלִיף ヘブライ語の動詞活用

X
活用する

グループ ヒフイル

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

広告

Present

  • אני/אתה/הואמַצְלִיף
    ani/ata/humatzlif
  • אני/את/היאמַצְלִיפָה
    ani/at/himatzlifa
  • אנחנו/אתם/הןמַצְלִיפִים
    anakhnu/atem/henmatzlifim
  • נחנו/אתן/הןמַצְלִיפוֹת
    נחנו/aten/henmatzlifot

Past

  • אניהִצְלַפְתִּי
    anihitzlafti
  • אתההִצְלַפְתָּ
    atahitzlafta
  • אתהִצְלַפְתְּ
    athitzlaft
  • הואהִצְלִיף
    huhitzlif
  • היאהִצְלִיפָה
    hihitzlifa
  • אנחנוהִצְלַפְנוּ
    anakhnuhitzlafnu
  • אתםהִצְלַפְתֶּם
    atemhitzlaftem
  • אתןהִצְלַפְתֶּן
    atenhitzlaften
  • הםהִצְלִיפוּ
    hemhitzlifu
  • הןהִצְלִיפוּ
    henhitzlifu

Future

  • אניאַצְלִיף
    aniatzlif
  • אתהתַּצְלִיף
    atatatzlif
  • אתתַּצְלִיפִי
    attatzlifi
  • הואיַצְלִיף
    huyatzlif
  • היאתַּצְלִיף
    hitatzlif
  • אנחנונַצְלִיף
    anakhnunatzlif
  • אתםתַּצְלִיפוּ
    atemtatzlifu
  • אתןתַּצְלִיפוּ/תַּצְלֵפְנָה
    atentatzlifu/tatzlefna
  • הםיַצְלִיפוּ
    hemyatzlifu
  • הןתַּצְלֵפְנָה/יַצְלִיפוּ
    hentatzlefna/yatzlifu

Imperative

  • אתההַצְלֵף
    atahatzlef
  • אתהַצְלִיפִי
    athatzlifi
  • אתםהַצְלִיפוּ
    atemhatzlifu
  • אתןהַצְלֵפְנָה/הַצְלִיפוּ
    atenhatzlefna/hatzlifu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַצְלִיף
      lehatzlif
    広告
    לְהַצְלִיף 動詞の時制、法、人称と動詞活用
    文脈によって左右される翻訳、“לְהַצְלִיף” 日常会話の用例から意味を調べる
    ヘブライ語、同じ動詞 : לְהַבְהִיר, לְהַפְצִיר, לְהַקְפִּיץ
    広告