Download New

活用形 לְהַצְמִיד ヘブライ語の動詞活用

X
活用する

グループ ヒフイル

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

広告

Present

  • אני/אתה/הואמַצְמִיד
    ani/ata/humatzmid
  • אני/את/היאמַצְמִידָה
    ani/at/himatzmida
  • אנחנו/אתם/הןמַצְמִידִים
    anakhnu/atem/henmatzmidim
  • נחנו/אתן/הןמַצְמִידוֹת
    נחנו/aten/henmatzmidot

Past

  • אניהִצְמַדְתִּי
    anihitzmadti
  • אתההִצְמַדְתָּ
    atahitzmadta
  • אתהִצְמַדְתְּ
    athitzmadet
  • הואהִצְמִיד
    huhitzmid
  • היאהִצְמִידָה
    hihitzmida
  • אנחנוהִצְמַדְנוּ
    anakhnuhitzmadnu
  • אתםהִצְמַדְתֶּם
    atemhitzmadtem
  • אתןהִצְמַדְתֶּן
    atenhitzmadten
  • הםהִצְמִידוּ
    hemhitzmidu
  • הןהִצְמִידוּ
    henhitzmidu

Future

  • אניאַצְמִיד
    aniatzmid
  • אתהתַּצְמִיד
    atatatzmid
  • אתתַּצְמִידִי
    attatzmidi
  • הואיַצְמִיד
    huyatzmid
  • היאתַּצְמִיד
    hitatzmid
  • אנחנונַצְמִיד
    anakhnunatzmid
  • אתםתַּצְמִידוּ
    atemtatzmidu
  • אתןתַּצְמֵדְנָה/תַּצְמִידוּ
    atentatzmedna/tatzmidu
  • הםיַצְמִידוּ
    hemyatzmidu
  • הןתַּצְמֵדְנָה/יַצְמִידוּ
    hentatzmedna/yatzmidu

Imperative

  • אתההַצְמֵד
    atahatzmed
  • אתהַצְמִידִי
    athatzmidi
  • אתםהַצְמִידוּ
    atemhatzmidu
  • אתןהַצְמֵדְנָה/הַצְמִידוּ
    atenhatzmedna/hatzmidu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַצְמִיד
      lehatzmid
    広告
    לְהַצְמִיד 動詞の時制、法、人称と動詞活用
    文脈によって左右される翻訳、“לְהַצְמִיד” 日常会話の用例から意味を調べる
    ヘブライ語、同じ動詞 : לְהַזְכִּיר, לְהַפְרִיד, לְהַשְׁמִיט
    広告